Jakop Dalunde
Szwedzki polityk z zielonej partii Miljöpartiet de Gröna, Europoseł w grupie Zieloni/WSE w Parlamencie Europejskim. W PE jest członkiem komisji ds. transportu i turystyki TRAN oraz przemysłu, badań i energii. ITRE. W latach 2008–2011 był jednym z dwóch rzeczników Grön Ungdom, organizacji młodzieżowej szwedzkich Zielonych. Od 2010 zasiadał w radzie miejskiej Sztokholmu, w latach 2014–2016 był członkiem Riksdagu, parlamentu szwedzkiego.
Michal Berg
Czeski polityk i przedsiębiorca w dziedzinie IT, współprzewodniczący czeskiej partii Zielonych Strana zelených, radny miasta Vsetín.
Michal Berg jest również członkiem zarządu (Committee) Europejskiej Partii Zielonych (EGP).
Małgorzata Beślerzewska
Dziennikarka, fotoreporterka, polityczka. Po ukończeniu studiów pracowała między innymi w lokalnej gazecie wałbrzyskiej. Zaangażowana w stowarzyszenie Kongres Kobiet. Członkini Rady Krajowej Partii Zieloni.
Sebastian Cichocki
jest głównym kuratorem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Był autorem i współautorem wystaw, m.in. w Pawilonie Polonia na 52. i 54. Biennale Sztuki w Wenecji, Tęcza w ciemności w SALT w Stambule i Malmö Konstmuseum, Robiąc użytek. Życie w epoce postartystycznej, Zofia Rydet. Zapis 1978-1990, Wiek półcienia. Sztuka w czasach planetarnej zmiany w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz Parku Rzeźby na Bródnie. Autor tekstów i książek-wystaw, propagator sztuki w skali 1:1, zajmuje się refleksją środowiskową i praktykami (post)artystycznymi w czasach kryzysu klimatycznego.
Magdalena Gałkiewicz
Programistka i romanistka, aktywistka społeczna działająca na rzecz praw kobiet, praw zwierząt, promocji weganizmu. Współzałożycielka i działaczka Stowarzyszenia Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom, sekretarzyni Zarządu Krajowego Partii Zieloni, wolontariuszka w fundacji Viva – Akcja dla zwierząt!, aktywistka ruchów antyłowieckich.
Evelyne Huytebroeck
Wspólprzewodnicząca (co-chair) Europejskiej Partii Zielonych, skupiających ponad czterdzieści zielonych partii z całej Europy, nie tylko z UE. Evelyne jest doświadczoną dziennikarką i zieloną polityczką belgijską z wallońskiej partii Ecolo, Była między innymi Ministrem Środowiska, Energii i renowacji miast w rządzie Regionu Stołecznego Brukseli.
Aleksandra Kołeczek
Absolwentka slawistyki oraz gospodarki przestrzennej Euroreg UW. Ukończyła również studia podyplomowe Gender mainstreaming IBL PAN. Aktywistka, koordynatorka Rady Programowej ds. Kobiet w Partii Zieloni oraz delegatka Partii Zieloni do Europejskiej Partii Zieloni.
Wojciech Marian Kubalewski
Współprzewodniczący Partii Zieloni.
Marta Lempart
Działaczka społeczna i polityczna, inicjatorka i jedna z liderek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet oraz Międzynarodowego Strajku Kobiet. Organizatorka i współorganizatorka licznych protestów, nie tylko w obszarze praw kobiet, ale i w obronie niezależnego sądownictwa, przeciw pedofilii w Kościele Katolickim i blokad antyfaszystowskich.
Anna Pięta
Specjalistka ds odpowiedzialnej (albo zrównoważonej) mody, aktywistka społeczna.
Piotr Rachwalski
Były szef Kolei Dolnośląskich. Ekonomista transportu, doradca i ekspert z dziedziny transportu publicznego, manager spółek działających w sektorze publicznym.
Krzysztof Rzyman
przedsiębiorca, dziennikarz, członek Rady Krajowej Partii Zieloni. Właściciel kawiarni less-waste, w której jako pierwszy w Polsce zrezygnował z jednorazowych opakowań na wynos. Współautor książki „Less Waste Polska”. Były pracownik Programu 1 Polskiego Radia. Twórca Zielonego Podcastu oraz studia podcastowego Studio PLAC.
Sylwia Spurek
Doktorka nauk prawnych, radczyni prawna, posłanka do Parlamentu Europejskiego, była Zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich. Autorka pierwszego projektu ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Jako wicedyrektorka Biura Pełnomocniczki Rządu ds. Równego Traktowania koordynowała proces ratyfikacji Konwencji Stambulskiej. Była Członkini Zarządu Equinet. W PE Członkini Komisji LIBE, ENVI, AGRI, a także specjalnej grupy ds. praworządności oraz komisji śledczej ds. transportu zwierząt. Akademiczka i autorka kilkudziesięciu publikacji dot. równego traktowania. Feministka i weganka. (fot. Karolina Harz)
Franek Sterczewski
Poseł na Sejm RP i aktywista. Skupia się na budowie kultury dialogu i zrównoważonym rozwoju. Działa w Komisji Infrastruktury, przewodniczący Zespołu ds. Transportu Rowerowego, wiceprzewodniczący Zespołu ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Absolwent Architektury i Urbanistyki na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Organizator wielu wydarzeń́ uwalniających potencjał przestrzeni publicznej, oraz Łańcuchów Światła – protestów w obronie niezawisłości sądów.
Joanna Maria Stolarek
Dyrektorka warszawskiego biura Fundacji im. Heinricha Bölla w Warszawie. Studiowała języki i dziennikarstwo. Zajmowała się działalnością dziennikarską m.in. w Wyższej Szkole Gospodarki i Środowiska w Geislingen an der Steige, była też dziennikarką działu polityki Neue Berliner Redaktionsgesellschaft w Berlinie. W swojej pracy dziennikarskiej koncentrowała się na procesach i zmianach społeczno-politycznych, relacjach polsko-niemieckich, tematach dotyczących kobiet, migracji i uchodźców.
Ewa Sufin-Jacquemart
Prezeska zarządu Fundacji Strefa Zieleni, członkini zarządu Zielonej Fundacji Europejskiej (GEF) przy Parlamencie Europejskim. członkini Rady Stowarzyszenia Kongres Kobiet. Aktywistka polityczna Partii Zieloni, była dyplomatka (radca ds. politycznych, ekonomicznych i konsularnych w Ambasadzie RP w Luksemburgu, 2007-2011), absolwentka socjologii na UW i paryskiej Sorbonie oraz studiów z zakresu rozwoju regionalnego i środowiska na Uniwersytecie Versailles-St Quentin-en-Yvelines we Francji. Po długiej emigracji od 2011r. mieszka w Polsce, działa na rzecz promocji ekologii politycznej oraz debaty politycznej sprzyjającej zielonej transformacji i demokracji obywatelskiej.
Małgorzata Tracz
Aktywistka, polityczka i ekolożka. Współprzewodnicząca Partii Zieloni. Posłanka KO z okręgu nr 3. Zaangażowana w ogólnopolskie i lokalne inicjatywy ekologiczne oraz społeczne, zajmując się w ich ramach walką ze smogiem, energetyką opartą o źródła odnawialne, zmianami klimatu i polityką miejską. Współzałożycielka Stowarzyszenia Aktywnych Społecznie „Trampolina” oraz członkini rady programowej Kongresu Kobiet. Działaczka stowarzyszenia EkoUnia. Współautorka publikacji „Jak tworzyć Wrocław?” „Ruchów miejskich strategia dla Wrocławia” oraz „Progresywna polityka zagraniczna”. Wiceprzewodniczącą klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej.
Karol Trammer
Dziennikarz. Twórca i redaktor naczelny pisma „Z biegiem szyn”. Autor książki „Ostre cięcie. Jak niszczono polską kolej”. Absolwent Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Jego teksty na temat kolei ukazywały się w największych polskich czasopismach i dziennikach.
Jakub Urbanik
prawnik, profesor Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Prawa i Administracji, kierownik Katedry Prawa Rzymskiego i Antycznego, specjalista w zakresie prawa rzymskiego. Od lat walczy o równe prawa osób LGBTQ+ w Polsce.
Urszula Zielińska
Posłanka partii Zieloni. Uczestniczka protestów przeciwko wycince Puszczy Białowieskiej. Uczestniczka projektu Ratujmy Kobiety. Brała udział w protestach w obronie niezależności i niezawisłości sądów. Członkini zarządu krajowego Partii Zieloni i zarządu koła Warszawa Centrum. Autorka programu „Polska bez smogu”